Przejdź do głównej zawartości

Lista dokumentów - przewodnik użytkownika

Komentarze

Komentarze: 2

 • mjurczynski

  Lista dokumentów nie mieści się na ekranie, widzę albo nr dokumentu albo przycisk eksportuj. Poprzedni wygląd listy jest zdecydowanie przejrzystszy. Proponuję odrobinę zmniejszyć wielkość fontu i marginesów w tabeli. Obecnie zbyt dużo potrzebnych kolumn trzeba ukryć aby cała lista była widoczna bez konieczności przewijania listy w poziomie.

  2
 • Stefan Ocetkiewicz

  Super, że już jest nowa lista (dwa tygodnie przed zapowiedziami :) ), ale jednak mam parę uwag:

  1. Zgadzam się z @mjurczynski, można spokojnie nieco zmniejszyć font tekstu w tabeli, ewentualnie zostawić to jako opcję konfiguracyjną dla użytkownika.
  2. Po wylogowaniu z systemu (które następuje moim zdaniem za szybko!) nie zachowuje się sortowanie listy - a tak byłoby najlepiej. Podobnie byłoby super, gdyby lista pamiętała ostatnie ustawienie miesiąca (opcjonalnie także firmę). Najczęściej pracuje się na miesiącu poprzednim i zmiana tego za każdym logowaniem trochę jest upierdliwa :) 
  3. Co do wylogowania z Saldeo - może zrobicie Państwo jakąś opcję przypisaną do użytkownika? Np. w wfirma.pl można ustawić czas nieaktywności po którym następuje wylogowanie, przy czym domyślny to aż 8 godzin - w zupełności wystarczający. A podczas pracy zdarzają się różne sytuacje - telefon, szybkie spotkanie z prezesem które w  efekcie trwa godzinę... i wraca się do kompa, klika coś na liście i zonk, bo wylatuję do ekranu logowania... już niejedno "mięsiste" słowo w takiej sytuacji poleciało pod adresem twórców :)
  4. Funkcja eksportu u nas na przykład jest używana zdecydowanie częściej niż raz na miesiąc - część firm księgujemy na bieżąco,  niemal co parę godzin trafiają do systemu faktury i "odkrywanie" tego za każdym razem jest wkurzające. Ewentualnie niech przeglądarka zapisuje stan tego rozwiązania, lub - znowu - opcja w konfiguracji  dla użytkownika. Ja wolałbym mieć to stale dostępne.

  Co nie zmienia faktu,  że nowa lista jest sporym krokiem w dobrą stronę, i mam nadzieję, że deklarowane na konferencji wsłuchiwanie się w głosy użytkowników nie pozostanie tylko hasłem reklamowym :)

  Pozdrawiam
  Stefan Ocetkiewicz
  ONX TAX

  1

Zaloguj się, aby dodać komentarz.