1. W SaldeoSMART dla integracji z RAKS SQL istnieje możliwość precyzyjnego określenia na jakie konto ma być księgowana kwota VAT pozycji konkretnego dokumentu. Pierwszym krokiem w kierunku ustawień Saldeo jest weryfikacja, czy zapis tej kwoty dla dokumentów kosztowych i sprzedażowych ma się odbywać na konkretne konto, np. 221 i 222 czy też konta VATu posiadają rozwinięcia analityczne i korzystniejsza będzie możliwość każdorazowego wyboru szczególnego konta podczas opisu dokumentu.
2. Jeśli dla dokumentów wystarczający będzie zapis na jedno konkretne konto dla rejestrów należnego i naliczonego należy wskazać te konta w ustawieniach integracji kosztów, przykładowo:
3. Jeżeli z kolei kont VAT powinno być więcej do wyboru niż jedno domyślne dla danego rejestru należy stworzyć wymiar zawierający listę kont, które będą używane do opisu dokumentu. Wymiar ten powinien być przeznaczony dla dokumentów oraz możliwy do ustawienia na pozycjach, przykładowo:
4. Wymiar ten należy uzupełnić wartościami czyli opcjami odpowiadającymi za przekazanie konkretnego konta VAT przy ich wyborze (przykład poniżej). Każda z wartości powinna zostać zdefiniowana wg. założenia i korespondować z planem kont danego podmiotu:
Nazwa - nazwa konkretnego konta
Opis - opcjonalny
Dodatkowy kod - numer konta po stronie programu księgowego
5. Po zdefiniowaniu zakładanych wartości należy wskazać w ustawieniach integracji kosztów, że konta VAT będą wskazywane w ramach wymiaru, a wyboru konkretnego konta należy dokonać już przy opisie dokumentu, przykładowo:
6. Alternatywą dla deklarowania konkretnych kont VAT lub wymiarów zawierających ich zbiór w ustawieniach integracji kosztów jest możliwość wskazania powyższych w ustawieniach konkretnej kategorii wskazywanej na dokumencie, przykładowo:
UWAGA!
Jeśli istnieją równocześnie ustawienia zarówno w Ustawieniach integracji kosztów jak i na samych kategoriach i nie są tożsame, to podczas eksportu ustawienia kategorii są traktowane nadrzędnie!
Komentarze
Komentarze: 0
Zaloguj się, aby dodać komentarz.