Księgowanie równoległe dla programu Symfonia Sage50c po stronie SaldeoSMART można ustawić w następujący sposób:
Krok 1. Stworzenie odpowiedniego wymiaru odpowiadającego za księgowanie równoległe:
Po przejściu w SaldeoSMART w menu Parametry -> Wymiary należy za pomocą przycisku po prawej stronie [+dodaj] stworzyć wymiar z poniższymi ustawieniami:
"Nazwa wymiaru" to dobrowolnie wymyślona nazwa, dzięki której wiadomo, że wymiar ten odpowiada za tę funkcjonalność, "Typ wymiar" to lista wartości do wyboru, czyli nic innego jak rozwijana lista, z której wybieramy interesujące konto księgowania równoległego.
Dodatkowo powinno zaznaczone być: "Wymiar przeznaczony dla dokumentów" i "Wymiar ustawiany na pozycjach" - dzięki temu będzie możliwe ustawienie kont księgowania równoległego w podsumowaniu po rozdzieleniu kwot.
Krok 2. Należy uzupełnić listę wartości w tym wymiarze:
W tym celu należy kliknąć w nazwę utworzonego wcześniej wymiaru, po przejściu na stronę listy wartości danego wymiaru należy uzupełnić ją w jeden z następujących sposobów:
- Dodając każdą wartość pojedynczo za pomocą przycisku: uzupełniamy pełną listę według tego, co jest po stronie Optimy. Po kliknięciu w przycisk pokazuje się okno do wypełnienia:
Czynność tą powtarzamy dopóki nie dodamy wszystkich wartości, które powinny znaleźć się w wymiarze. - Drugi sposób to import odpowiednio wypełnionego pliku xlsx, który można wykonać klikając na przycisk: , po pojawieniu się okna importu mamy możliwość pobrania wzoru takiego pliku na komputer i uzupełniania go według przykładowego schematu:
pobieramy wzór na dysk, uzupełniamy w odpowiedni sposób następnie za pomocą przycisku: wybieramy wcześniej przygotowany plik z dysku i gotowe ! Lista wartości jest uzupełniona.
Krok 3. Odpowiednie wskazanie wymiaru po stronie Ustawienia integracji kosztów:
W tym celu należy przejść w menu SaldeoSMART do Parametry -> Ustawienia integracji kosztów.
Następnie w parametrze "Księgowanie równoległe" po wpisaniu "[" otworzy się lista z dostępnymi wymiarami i za jej pomocą wystarczy wskazać wcześniej stworzony wymiar dla Księgowania równoległego (jak na przykładzie poniżej):
W tym wypadku jesteśmy w stanie wskazać odpowiedni wymiar dla "Księgowania równoległego", ale również dla "Księgowania równoległego 2" - w tym wypadku należy pamiętać, że zawsze po stronie MA będzie 490, a WM to konto, które wskażemy z wymiaru.
Dodatkowo jest możliwość ustawienia "Księgowanie równoległe kwoty brutto" - gdzie po stronie MA będzie kwota brutto, a po stronie WN ze strony MA z podstawowego zapisu.
"Księgowanie równoległe kwoty VAT" - gdzie po stronie WN będzie konto z podstawowego zapisu, które jest po stronie MA, a ze strony MA element wymiaru wprowadzonego w to pole.
Krok 4. Tak przygotowane Księgowanie równoległe należy wskazać odpowiednio na konkretnych dokumentach w jednym z poniższych miejsc:
- Dla całego dokumentu przypisane jedno konto księgowania równoległego wskazuje się na wymiarze głównym, znajdującym się pomiędzy [Dane podstawowe] a [Nagłówek] w odpowiednim wymiarze, który wcześniej został zdefiniowany:
- Dla pojedynczych pozycji w podsumowaniu można również nadać różne konta księgowania równoległego:
Komentarze
Komentarze: 0
Zaloguj się, aby dodać komentarz.